GPDR

Všetci zamestnanci boli oboznámení so Zákon č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a nariadení EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a voľnom pohybe takýchto údajov.  Základná škola, Hlavná 375, Sebedražie  poverila  externým výkonom zodpovednú osobu na zaistenie ochrany práv dotknutých osôb. Možnosť zodpovedania akýchkoľvek dotazov a otázok zo strany dotknutej osoby týkajúcich sa ochrany osobných údajov je na :
 č. tel: 0907 405 285  alebo e-mail: zodpovednaosoba1@gmail.com

Hodnotenie a klasifikácia

Zásady hodnotenia a klasifikácie

Predmetom hodnotenia vo výchovno-vzdelávacom procese sú najmä učebné výsledky žiakov a správanie sa žiakov podľa vnútorného poriadku školy.
Klasifikácia sa vyjadruje určenými stupňami na 5 bodovej stupnici.

Žiaci dostanú  koncoročné vysvedčenie. (Polročné vysvedčenie sa vydáva len na žiadosť zákonného zástupcu žiaka)

Hodnotenie žiaka 1. ročníka

V 1. ročníku sa žiaci hodnotia slovne.

Prospech žiaka v 2. - 4. ročníku sa klasifikuje týmito stupňami:

1   výborný
Žiak ovláda poznatky, fakty, pojmy, definície a zákonitosti, celistvo, úplne a presne chápe vzťahy medzi nimi. Samostatne a tvorivo uplatňuje osvojené vedomosti a zručnosti pri riešení teoretických a praktických úloh. Myslí logicky správne, zreteľne sa u neho prejavuje samostatnosť a tvorivosť. Jeho ústny prejav je správny, presný a výstižný. Grafický prejav je presný a estetický. Výsledky jeho činnosti sú kvalitné, iba s menšími nedostatkami.

2   chválitebný
Žiak ovláda poznatky, fakty, pojmy, definície a zákonitosti v podstate celistvo, presne a úplne. Pohotovo vykonáva požadované intelektuálne a motorické činnosti. Samostatne a produktívne alebo s menšími podnetmi učiteľa uplatňuje osvojené vedomosti a zručnosti pri riešení teoretických a praktických úloh. Myslí správne, v jeho myslení sa prejavuje logika a tvorivosť. Ústny a písomný prejav máva menšie nedostatky v správnosti, presnosti a výstižnosti. Kvalita výsledkov činnosti je spravidla bez podstatných nedostatkov. Grafický prejav je estetický, bez väčších nepresností.

3   dobrý
Žiak má v celistvosti, presnosti a úplnosti osvojenia poznatkov, faktov, pojmov, definícií a zákonitostí nepodstatné medzery. Pri vykonávaní požadovaných intelektuálnych a motorických činností sa prejavujú menšie nedostatky. Podstatnejšie nepresnosti a chyby vie s učiteľovou pomocou korigovať. V uplatňovaní osvojených vedomostí a zručností sa dopúšťa chýb. Uplatňuje poznatky a hodnotí javy a zákonitosti podľa podnetov učiteľa. Jeho myslenie je v celku správne, nie je vždy tvorivé. V ústnom a písomnom prejave má nedostatky v správnosti, presnosti a výstižnosti, grafický prejav je menej estetický. V kvalite výsledkov jeho činnosti sú častejšie nedostatky.

4   dostatočný
Žiak má v celistvosti, presnosti a úplnosti osvojenia požadovaných vedomostí závažné medzery. Pri vykonávaní požadovaných intelektuálnych a motorických činností je málo pohotový a má väčšie nedostatky. V uplatňovaní osvojených vedomostí a zručností pri riešení teoretických a praktických úloh sa vyskytujú závažné chyby. Pri využívaní vedomostí na výklad a hodnotenie javov je nesamostatný. V logickosti myslenia sa vyskytujú závažné chyby a myslenie nie je tvorivé. Jeho ústny a písomný prejav má závažné nedostatky v správnosti, presnosti a výstižnosti. V kvalite výsledkov jeho činnosti a v grafickom prejave sa prejavujú nedostatky, grafický prejav je málo estetický. Závažné nedostatky a chyby vie žiak s pomocou učiteľa korigovať.

5   nedostatočný
Žiak si neosvojil požadované vedomosti celistvo, presne a úplne, má v nich závažné a značné medzery. Jeho zručnosť vykonávať požadované intelektuálne a motorické činnosti má podstatné nedostatky. V uplatňovaní osvojených vedomostí a zručností pri riešení úloh sa vyskytujú veľmi závažné chyby. Pri výklade a hodnotení javov a zákonitostí nevie svoje vedomosti uplatniť, a to ani na podnet učiteľa. Neprejavuje sa samostatnosť v myslení, vyskytujú sa u neho časté logické nedostatky. V ústnom a písomnom prejave má závažné nedostatky v správnosti, presnosti a výstižnosti. Kvalita výsledkov jeho činnosti a grafický prejav sú na nízkej úrovni. Závažné nedostatky a chyby nevie opraviť ani s pomocou učiteľa.

Správanie žiakov v 2. - 4. ročníku sa klasifikuje týmito stupňami:

1   veľmi dobré
Žiak uvedomene dodržiava školský poriadok a ustanovenia vnútorného poriadku školy. Ojedinele sa dopúšťa menej závažných previnení.

2   uspokojivé
Žiak sa závažnejšie previní alebo opakovane menej závažne previní, neprispieva ku korektným vzťahom medzi spolužiakmi. Je prístupný výchovnému pôsobeniu a usiluje sa svoje chyby napraviť.

3 menej uspokojivé
Správanie žiaka v škole i mimo školy je v rozpore s pravidlami správania a ustanoveniami vnútorného poriadku školy. Aj po udelení pokarhania od riaditeľa školy sa naďalej dopúšťa ďalších previnení.

4   neuspokojivé
Žiak sústavne porušuje pravidlá správania sa a vnútorný poriadok školy. Zámerne narúša korektné vzťahy medzi spolužiakmi a závažnými previneniami ohrozuje ostatných spolužiakov.

• Základná škola Sebedražie
    Hlavná 375, Sebedražie
  • +421 046 548 7195

Školská jedáleň: Tomašková Karin- školníčka, odhlasovanie zo stravy, výdaj stravy : 0903603730